Medinius paviršius dažyti verta ne tik dėl geresnės išvaizdos, bet ir dėl apsaugos. Naudojant kokybiškus dažus, įvairūs paviršiai bus apsaugoti nuo tokių išorinių veiksnių kaip drėgmė, temperatūrų svyravimai, ultravioletiniai spinduliai, sąveika su kitais paviršiais. Tiek lauke, tiek viduje esanti mediena gali džiuginti ilgaamžiškumu ir puikia išvaizda, tačiau tai užtikrins tik aukštos kokybės dažai medienai.
Apsilankykite mūsų parduotuvėje „Dažmeta“ ir išsirinkite Jums tinkamiausias medienos priežiūros prekes!

Kokius dažus medienai siūlome?

UAB „Dažmeta“ yra sukaupusi ilgametę patirtį dažų srityje, todėl Lietuvos vartotojams leidžia pasiūlyti tik aukščiausios kokybės produktus, atrinktus iš didžiulės dažų pasiūlos Europos rinkoje. Atstovaujame geriausius Europoje dažų gamintojus:
REMMERS, FINTEX, CECIL, PLASTOR, CUPRINOL, SIKKENS, EVERBUILD, BIRD BRAND, DULUX, CROWN, FLEETWOOD, B&J, VALPAINT, RENNER ITALIA, TEAMAC MARINE, COO-VAR, STRIKOLITH, HART, ARIVA, ESSVE, GALVANOL ir kt.
Patikimi baldų dažaicrown dažai baldamsPlastor dazaigeriausi-dazai-baldamsdulux dažai
Mes galime pasiūlyti platų medienos apsaugos medžiagų asortimentą: impregnantai (antiseptikai), apsauginiai apdailos dažai (pusiau skaidrūs ir dengiantys), priežiūros priemonės (aliejai baldams, terasoms, beicai). Belieka tinkamai pasirinkti.

Pagrindiniai medienos „priešai“

Specialistai išskiria 3 pagrindinius veiksnius, galinčius negrįžtamai pakenkti medienos išvaizdai:

• Drėgmė. Vanduo prasiskverbęs į vidų, jis suardo medienos struktūrą (vyksta deformacija) ir sudaro gerą terpę puvimui.
Ultravioletiniai spinduliai. Dėl jų poveikio neapsaugota mediena keičia spalvą (pilkėja).
Pelėsis ir grybelis. Jie ardo medieną, blogina jos savybes (mažina ilgaamžiškumą).

Siekiant apsaugoti medieną nuo destruktyvaus aplinkos poveikio, naudojamos skaidrios ar iš dalies skaidrios apdailos priemonės. Svarbu atsižvelgti, kur yra mediniai paviršiai. Jeigu jie nuolat eksploatuojami lauke, pavyzdžiui, tvora ar lauko baldai, reikia naudoti priemones, kurios būtų kuo atsparesnės atmosferos pokyčiams, ultravioletinių spindulių ir kritulių poveikiui. Lietuvoje labai populiarios pusiau skaidrios medienos apsaugos ir apdailos priemonės. Tai yra spalvą suteikiantys, bet medienos rašto neslepiantys produktai.
Pastebime, kad vis daugiau žmonių renkasi kokybiškus, ilgaamžius, mūsų profesionalių dažų gamintojų produktus – CECIL®, PLASTOR®, REMMERS®, FINTEX®, CUPRINOL®. Pastarieji ne tik patvaresni, jų ir spalvų gama gerokai platesnė.

Kada ką perdažyti?

Medienos atnaujinimui daugiausiai įtakos turi objekto vieta ir tenkamas kritulių kiekis.
1. Lauko medienos statiniai. Terasas, pavėsines, vaikų žaidimo aikšteles, lauko baldus ir kt. – veikia didelis kritulių kiekis, mediena juda. Todėl šie paviršiai yra dažomi plonu (20–25 mikronų storio) sluoksniu. Dangoje esantis vanduo turi greitai išgaruoti iš medienos, kad neprasidėtų puvimas. Orientacinis šių dangų tinkamumo laikas – 1–2 metai.
2. Medinių konstrukcijų dangos. Lauko dailylentės, pastogių pakalos ir kt. – veikia mažesnis kritulių kiekis, tad deformacijos pasitaiko rečiau. Dėl šios priežasties tokie objektai dengiami 60–80 mikronų storio sluoksniu. Vidutinio storio dangos tarnauja ilgiau negu plonos dangos. Rekomenduojamas perdažymo laikotarpis, atsižvelgiant į aplinkos sąlygas, – kas 8 metai, kartais ir rečiau, jei naudojami specializuoti, kokybiški dažai.
3. Mediniai langai, durys. Tai medinės konstrukcijos, kurios kritulių veikiamos mažiausiai ir kurių deformacijos minimalios. Jos perdažomos kas 5 metai.