GIPSO KARTONAS – KAM JĮ GLAISTYTI, JEIGU JIS IR TAIP LYGUS?

Lietuvoje gipso kartono plokštes statybininkai glaisto tik dėl vienos priežasties. Sumontavus gipso kartono plokštes yra būtina užglaistyti sujungimo vietas, tvirtinimo detales. Tačiau po to kuo tu nori gruntuok ir dažyk – vis tiek po dažymo matosi užglaistytos vietos. Tada darbininkai (kad suvienodintų visą paviršių) glaisto plokštes ištisai.
Paklausus anglų kuo jie glaisto gipso kartoną?Anglai klausia – kam tą gipso kartoną aplamai glaistyti, jeigu jis ir taip lygus.
Gipso kartono ištisai glaistyti NEREIKIA.
CROWN (Anglija) gamykla gamina „Šarmui atsparų gruntą“ (CROWN Alkali Resisting Sealer). Šis gruntas yra vait spirito pagrindu. Nugruntavus (neglaistytą) gipso kartoną šis gruntas paviršių padaro visiškai vienodą, t.y. nesiskiria paviršiai kurie yra glaistyti (sujungimo, tvirtimo detalių vietos) ir visas kitas gipso kartono plotas. Po to ant šio grunto galite dažyti bet kokiais dažais. Be to šis gruntas yra baltas, kas labai pagerina dažų dengiamumą.
CROWN „Šarmui atsparus gruntas“ yra nepigus (1 kvadratiniam metrui kaina apie 0,90 cnt). Tačiau yra labai nesunku pasiskaičiuoti – ar pirkti glaistą, glaistyti, šlifuoti ir po to vis tiek gruntuoti, ar paviršių iš karto nugruntuoti „Šarmui atspariu gruntu“ ir iš karto nudažyti.