Antifulingas. Kaip teisingai pasirinkti produktą?

Vandens transportas yra seniausia transporto rūšis. Ilgus metus buvo naudojama kaip  pagrindinė transporto rūšis.  Valtys, laiveliai,  laivai, kateriai,  burlaiviai, jachtos ,keltai ir šiandien išlieka svarbi ir  neatskiriama šiuolaikinio gyvenimo dalis.  Plaukiant upėse, mariose ,jūroje, vandenynuose gausu įvairių organizmų, kurie noriai prisitvirtina prie laivų korpuso. Su šiuo procesu  susiduria visas vandens transportas. Ši problema vadinama „biofouling“(biologinės kilmės nešvarumai)  ir šiai problemai spręsti pasitelkiama antifulingų technologija.

 

  • Antifulingas – kas tai yra?

Antifulingas yra speciali medžiaga, naudojama kaip apsauginė  danga, skirta laivų ar kitų vandens transporto priemonių apsaugai nuo neigiamų vandenyje esamų  organizmų poveikio. Ši medžiaga  yra sukuriama taip, kad būtų nepalanki  moliuskams, dumbliams, koralams ir kitoms organizmų rūšims, kurios prilimpa  ir prisitvirtina prie laivo paviršių.

  • Kaip Antifulingas veikia?

Pagrindinė antifulingų idėja yra kuo efektyviau apsaugoti laivo korpusą nuo prisiklijuojančių ir augančių vandens organizmų. Tai dažnai pasiekiama naudojant chemines medžiagas, kurios yra nepalankios konkrečioms organizmų rūšims, tačiau saugios laivo korpusui ir aplinkai.

  • Būtina ar ne naudoti gruntą prieš antifulingą ?

Gruntas  laivo korpusui  yra būtinas. Rekomenduojame dengti aukščiausios kokybės dvikomponentį gruntą. Gruntas ir antifulingas  turėtų būti to paties gamintojo, kad būtų išgautas geriausias rezultatas. Grunto paskirtis – apsaugoti paviršių nuo korozijos ir  padidinti sukibimą tarp sluoksnių  bei prailginti  dažų ilgaamžiškumą.

 

  • Antifulingų rūšys, kokios jos ?

Rinkoje yra sukurti savaime poliruojantys  ir kietos būsenos  antifulingų tipai.

  1. Savaime poliruojantis antifulingas – tai dažais ,kuriais padengus ,vandens transportui judant, paviršius  savaime poliruojasi ir laikui bėgant palaipsniui nusidėvi dėl gero dažų  plėvelės tirpumo  ir tai padeda išlaikyti korpuso švarą. Šiuos antifulingus  galima naudoti visą sezoną,  puikiai tinka stiklo pluošto, medžio ,aliuminio  korpusams burlaiviuose ir negreitaeigiuose laivuose iki 25 mazgų. Tinka  naudoti tiek gėlam, tiek sūriam vandenyje.
  2. Kietos būsenos antifulingas- šiuo antifulingu padengus, suformuojamas kietas galutinis sluoksnis ,kuris plaukiant nenusidėvi dėl  specialios  dažų  sudėties. Jo pagrindinė  funkcija – cheminė apsauga nuo organizmų.  Jie ilgaamžiškesni ,tinka greitaeigiams laivams virš 25 mazgų ir ilgiems pasiplaukiojimams, kruizams.

 

  • Galimos antifulingų spalvos :

RAUDONA  MĖLYNA  JUODA  BALTA

 

  • Kodėl antifulingas toks svarbus?

1.Bet kuri vandens transporto priemonė, palikta vandenyje ilgiau nei dvi savaites turi būti apdorota antifulingo dažais. Dumblių ir užsiteršusių organizmų augimas padidina degalų sąnaudas, mažina našumą ir ilgainiui sukelia neigiamus reiškinius, dėl kurių gali būti pažeistas  laivo korpusas.

2.Efektyvumo didinimas: Jūrų organizmų prisitvirtinimas prie laivo korpuso  prideda  papildomų kilogramų ir sumažina  transporto greitį ir padidina degalų sąnaudas , tad  antifulingas padeda išlaikyti optimalų laivo veikimą.

3.Korozijos prevencija: Organizmų buvimas ant laivo paviršiaus sukelia koroziją. Antifulingas  apsaugo laivo metalines dalis nuo kenksmingo jūrų vandens poveikio.

4.Aplinkosaugos apsauga: Naudoti saugias ir efektyvias antifulingų medžiagas yra svarbu siekiant išvengti nepageidaujamų cheminių medžiagų patekimų , išsiliejimų į vandens telkinius ir apsaugoti jūrų ekosistemą.  Mūsų parduodami antifulingai –  yra aukščiausios kokybės , premium klasės , tad saugūs ir žmogui jo aplinkai, ir vandens florai bei faunai. Sudėtyje dauguma  neturi vario, todėl tinka visiems laivo korpusams : stiklo pluoštui, plastikui,  plienui, aliuminiui, bei kitiems metaliniams ir mediniams paviršiams.

 

Kviečiame visus apsilankyti mūsų  dažų  salone “DAŽMETA” Klaipėdoje Svajonės g.33 , ar internete mūsų svetainėje    www.dazmeta.lt  . Čia  Jūs rasite visų  reikiamų produktų. Mes specializuojamės jūrinės paskirties dažų srityje, prekiaujame atstovaudami  žinomų ir rinkoje pažengusių bei aukščiausios  kokybės produktus gaminančių anglų gamintojo „Teamac  Marine“ ir italų gamintojo „OSCULATI“  dažais, gruntais, glaistais, lakais, kurie skirti :  medžiui, metalui ar plastikui. Produktai  irgi specializuoti vieni tinka naudoti tik viršvandeniniai daliai ,kiti  tik povandeniniai daliai – kaip mūsų  šiame straipsnyje aptartas  – antifuling produktas.  Mes visada išklausę  kliento pageidavimus , kompetentingai patarsime išsirinkti Jums reikiamą ir svarbiausia  Jums tinkamą produktą. Arba susisiekite telefonu +37065025132.